To właśnie miejscowości nasze domki zawdzięczają swoją nazwę. Dębina to
w języku Kaszubów – Szënodo. Ta urocza, nieodkryta jeszcze przez masy, wioska leży nad Morzem Bałtyckim – nieopodal Słowińskiego Parku Narodowego i jeziora Gardno.
Dębina leży nad dosyć wysokim klifem, z którego rozpościera się piękny widok. Na plażę można dostać się zejściem głównym i taką formę polecamy (istnieją też „dzikie”, niebezpieczne zejścia). Odległość od domków na plażę podajemy do zejścia głównego, choć tak naprawdę mamy znacznie bliżej, dlatego wieczorem do snu ukołysać może szum morza 😉.
W Dębienie, nawet w szczycie sezonu, nie trzeba rezerwować miejsca na plaży, dlatego ta ustronna miejscowość od lat przyciąga głównie rodziny z dziećmi oraz osoby lubiące aktynie spędzać czas – do przejażdżek rowerowych zachęcają liczne trasy.
W Dębienie – w sezonie wakacyjnym – funkcjonują dwa sklepy spożywcze, dwie restauracje oraz kilka punktów gastronomicznych. Na większe zakupy można wybrać się na przykład do pobliskich Rowów – miejscowości oddalonej o pięć kilometrów lub Ustki – oddalonej o siedemnaście kilometrów.
Nasze domki letniskowe w Dębinie znajdują się w dwóch lokalizacjach:
przy ulicy Sosnowej oraz Jodłowej.
Dębina nie jest samotną wyspą, dlatego też odwiedzający tę uroczą wioskę chętnie korzystają z atrakcji turystycznych regionu. Pobliskie lasy obfitują
w grzyby, do aktywności na świeżym powietrzu zachęcają nadmorskie ścieżki rowerowe; spływy kajakowe rzekami Słupia i Łupawa oraz windsurfing na jeziorze Gardno. Nasi Goście chętnie zwiedzają także latarnię morską w Ustce, Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach (skansen), skansen w Swołowie, Ruchome Wydmy w okolicach Łeby. Amatorzy wędkowania mogą spróbować swoich sił na połowie ryb z Kutra na Bałtyku (w Rowach lub Ustce).
Back to Top